האם צריך ויזה כדי לבקר בוויטנאם ? איך עושים ויזה לוייטנאם ?

הערה: אני מעדכן כאן את דרישות הכניסה, אבל אני לא מקור רשמי ולכן חובתך לבדוק לפני הנסיעה את דרישות הכניסה ממקור רשמי, כמו למשל בקונסוליית וייטנאם.

 1. בנושא הקורונה: וייטנאם אינה מטילה דרישות הקשורות לקורונה בשביל כניסה לווייטנאם. אין צורך בהצגת חיסון ואין צורך בבדיקות ובלי הסגר.
 2. ביטוח בריאות – זה כבר לא חובה כדי להכנס לוויטנאם. בכל זאת, מומלץ מאוד לעשות ביטוח בריאות כשאתה מטייל בחו״ל.
 3. כרטיס טיסה חזרה – ייתכן שתתבקש להציג כרטיס חזור מוייטנאם (בצ’ק אין בשדה התעופה או בהגעה לוייטנאם). אם מבקשים ממך ואין לך, אל תיבהל. תמיד אפשר לקנות כרטיס טיסה זול למדינה שכנה (תאילנד למשל). לא אכפת להם לאן אתה טס, כשאתה עוזב את וייטנאם.

ויזה לווייטנאם

בדרך-כלל כן, צריך ויזה. זה תלוי ב :

 1. הדרכון שיש לך (הארץ של הדרכון).
 2. הזמן שאתה רוצה להשאר בוייטנאם (הויזות תייר הן בדרך-כלל לתקופה של 1 חודש או 3 חודשים).
 3. ויזה לכניסה אחת או רב-כניסות (האם אפשר לצאת ושוב להכנס לוייטנאם עם אותה ויזה)
 4. סוג הויזה – ויזת תייר, ויזת סטודנט, ויזת עסקים (בדרך כלל, אנו מבקשים ויזת תייר)

ישנן מספר דרכים בהן אפשר לקבל ויזת תייר לווייטנאם :

1. פטור מוויזה – ללא ויזה

מספר קטן של מדינות, לא צריכות ויזה לביקור קצר בווייטנאם. משך השהות והמדינות מתעדכנים כל הזמן. אתה יכול לראות את רשימת המדינות המעודכנת בקישור ויקיפדיה למטה. אם אתה זכאי לפטור, תוכל לנחות בכל שדה תעופה בוייטנאם, ללא הודעה מוקדמת, ולהמשיך לתור ההגירה הרגיל. פקיד ההגירה יטביע חותמת בדרכון שלך עם תאריך ההגעה ותאריך יציאה מקסימלי.
אם ברצונך להישאר לתקופה ארוכה יותר מהפטור, צריך לעשות E-Visa, לפני הנסיעה שלך.

2. E-Visa – Visa Online (אתר אינטרנט)

זוהי הדרך המועדפת לקבל ויזה לווייטנאם. צורה זו של ויזה היא חדשה יחסית. אתה מקבל את הויזה שלך באינטרנט, דרך סוכן (אחד מהם הוא האתר הממשלתי הרשמי). יש ויזות לחודש אחד ו-ויזות ל-3 חודשים. יש ויזה לכניסה בודדת ו-ויזה לכניסות מרובות (מה שאומר שניתן לצאת ולהיכנס מחדש לווייטנאם במהלך תוקף הויזה). המדינות הזכאיות ל-eVisa מתעדכנות כל הזמן. אתה יכול לראות את רשימת המדינות המעודכנת בקישור ויקיפדיה למטה. ישנם סוכנים רבים באינטרנט שיכולים לספק E-Visa. חלק מסוכני ה- eVisa מצוינים למטה.

כדי לקבל את ה-eVisa, תצטרך למלא טופס מקוון ולהעלות עותק של הדרכון שלך. שים לב בעת מילוי הטופס. שגיאה פשוטה באות של השם שלך, עלולה לגרום לבעיות בהגעה.
לאחר מספר ימי עבודה, תקבל מייל מהסוכן, עם ה-eVisa שלך. בדוק שכל הנתונים נכונים. אתה צריך להדפיס את ה-eVisa הזה ולהציג אותו בתור ההגירה הרגיל כשאתה מגיע לווייטנאם (מניסיוני, הצגת ה-eVisa בסמארטפון מספקת). סוכן ההגירה יטביע חותמת על הדרכון שלך עם תאריך ההגעה ותאריך היציאה המקסימלי.

3. בקונסוליות (שגרירות) הוייטנאמיות ברחבי העולם

זאת הדרך הקלאסית לקבל ויזה. ניגשים לקונסוליה של וייטנאם בארץ שבה אתה נמצא. ממלאים טופס, משאירים תמונה ,משלמים אגרה ומשאירים את הדרכון. מגיעים כמה ימים מאוחר יותר לקבל את הדרכון עם הויזה בתוכה.
הערה : בחלק מהקונסוליות, אפשרי שסוכנות נסיעות תעשה את הפרוצדורה בשבילך (תמסור את הדרכון ותאסוף אותו). תצטרך לשלם עמלה לסוכנות נסיעות עבור השירות.

4. ויזה דרך ספונסור

מדינות מסוימות אינן זכאיות ל- eVisa (וגם לא לפטור מויזה). ייתכן שעדיין יש דרך לקבל ויזה לווייטנאם. אתה “מוזמן” על ידי מישהו בווייטנאם או שאתה חלק מטיול מאורגן. זה לא בהכרח אומר שאתה צריך להיות עם נותן החסות שלך במהלך הביקור שלך.
ישנם סוכנים רבים באינטרנט שיכולים להיות נותני חסות לביקור שלך. אחד מהם עשוי להיות www.vietnam-visa.com.

מקורות מידע לגבי הויזה לוייטנאם :

ההבדל בין הארצות (הדרכון) לגבי הויזה לוייטנאם :

 1. Wikipedia – Vietnam Visa   

סוכנים מורשים באינטרנט בשביל לקבל ויזה לוייטנאם :

 1. immigration.gov.vn– הערה: האתר הרשמי הלאומי – הזול ביותר עבור eVisa
 2. www.ivisa.com
 3. www.vietnamimmigration.org
 4. www.vietnam-visa.com

ויזה למדינות אחרות בדרום מזרח אסיה :

עוד על וייטנאם :

  על תאילנד :

עוד דברים :

אם מצאת פרטים לא נכונים בעמוד, כמו למשל מסעדה שסגרה או נהר גדול שעבר מקום, אנא כתוב לי ב- צור קשר.

alienviet