האי Phu Quoc, וייטנאם – היכן ללון, מה לבקר, איך להגיע ? – עמוד 1

Phu Quoc  – מפות – אוריינטציה

מפה 1 – מרחקים לערים

מפה 2 – תחבורה ל- Phu Quoc – שדה תעופה ונמל

מפה 3 – “Duong Dong”  – העיר המרכזית באי

מפה 4 – מפה אינטראקטיבית: אטרקציות + תחבורה + חופים

 1. נקודות בירוק: העיר הראשית – “Duong Dong”
 2. נקודות באדום: תחבורה (נמל התעופה + נמלים)
 3. נקודות בכחול: אטרקציות תיירותיות
 4. נקודות בכתום: חופי ים

איך האי Phu Quoc ?

האי הגדול והמתויר ביותר של וייטנאם. הוא הפך להיות מאוד תיירותי רק בשנים האחרונות, לפני כן הוא היה רק מקום של דיג וחקלאות. עכשיו ישנם כבישים טובים, רכבל והרבה בתי מלון. ישנה עיר מרכזית בשם “Duong Dong”, עם שוק לילה טוב. יש שדה תעופה בינלאומי עם טיסות מכל רחבי וייטנאם וערים כמו בנגקוק, תאילנד.

האי Phu Quoc ממוקם בדרום וייטנאם, ליד הגבול עם קמבודיה (ראה במפות). אורך האי 50 ק”מ.
ישנם גם איים קטנים בסביבה, עם הרבה פחות תיירים ושירותים.

האם כדאי לבקר באי Phu Quoc ?

עד לא מזמן, היה ידוע שאם רוצים לבקר איים בדרום מזרח אסיה, נוסעים לתאילנד. יש בתאילנד מאות איים וחלקם מפורסמים מאוד (ראה את העמוד שלי על האיים בתאילנד).
עכשיו Phu Quoc הפכה להיות יעד פופולרי ואתה יכול להחליט להתחיל את המסע הוייטנאמי שלך מהאי Phu Quoc במקום מהעיר סייגון (לנחות ב- Phu Quoc). הבעיה היחידה עשויה להיות מחסור בזמן. יש הרבה מקומות מעניינים ומיוחדים בווייטנאם, ואם תבלה ימים רבים מדי על האי, אתם עשוי לגלות שלא נותר לך מספיק ימים לצפון וייטנאם ותצטרך לדלג (או לקצר) מקומות כמו  Hanoi או Sapa או Halong Bay.

כיצד להגיע לאי Phu Quoc ?

בטיסה

הדרך הטובה ביותר להגיע לאי Phu Quoc. ישנן הרבה טיסות מכל רחבי וייטנאם והמחיר זול (אם אתה קונה את הכרטיס ברגע הנכון). יש טיסות מהעיר סייגון ויש גם טיסות מהעיר Can Tho “בירת” אזור ה- “דלתא” הסמוך. יש גם טיסות בינלאומיות, במיוחד מבנגקוק, תאילנד.

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת ואוטובוס בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.
משדה התעופה למלון שלך :

אפשרות 1 משדה התעופה: השתמש במונית (או באפליקציית Grab). זה עולה בערך 150,000 דונג לעיר הראשית “Duong Dong”. זהו מרחק של כ- 10 ק״מ. נסיעה של כ- 20 דקות.

אפשרות 2 משדה התעופה: באוטובוס. יש עכשיו אוטובוסים יפים (צבע ירוק) שנוסעים בכבישים הראשיים של האי Phu Quoc. הם עוברים בנמל התעופה, בנמל ובעיר הראשית Duong Dong. האוטובוסים מופעלים על ידי החברה הפרטית של פארק השעשועים בצפון האי (VinWonders). זה שירות חינמי (בזמן שאני כותב). אתה יכול לראות פרטים על הקווים באתר האינטרנט שלהם (והאפליקציה) Vinbus.

ראה את מיקום שדה התעופה במפות שלמעלה.

בסירה מהירה

ישנן סירות מהירות שנוסעות מערי החוף Rach-Gia ו- Ha-Tien אשר בדרום וייטנאם, ועד לאי Phu Quoc. אפשר להגיע לערי החוף האלו באוטובוס מהעיר Can-Tho למשל (עיר המהווה את “הבירה” של אזור הדלתא) ולפני זה להגיע מהעיר מסייגון. הסירה מגיעה לעיר Bai-Vong באי Phu Quoc. (העיר נמצאת מימין לשדה התעופה).

ראה את המיקום של הנמל במפות שלמעלה.

הנסיעה בסירה מהירה בין העיר Rach-Gia לאי Phu-Quoc לוקחת 3 שעות.

ישנן מספר חברות של ספינות מהירות.

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת, אוטובוס או סירה בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.
מהנמל Bai-Vong למלון שלך :

אפשרות 1 מהנמל : השתמש במונית (או באפליקציית Grab). זה עולה בערך 150,000 דונג לעיר הראשית “Duong Dong”.

אפשרות 2 מהנמל: באוטובוס. יש עכשיו אוטובוסים יפים (צבע ירוק) שנוסעים בכבישים הראשיים של האי Phu Quoc. הם עוברים בנמל התעופה, בנמל ובעיר הראשית Duong Dong. האוטובוסים מופעלים על ידי החברה הפרטית של פארק השעשועים בצפון האי (VinWonders). זה שירות חינמי (בזמן שאני כותב). אתה יכול לראות פרטים על הקווים באתר האינטרנט שלהם (והאפליקציה) Vinbus.

היכן ללון באי Phu Quoc ? – מלונות

האי Phu Quoc די גדול (50 ק”מ אורך). ישנם מלונות באי בשביל אלו שרוצים להיות ליד בני אנוש אחרים (עם מסעדות, חיי לילה וכו) וישנן פינות באי בשביל אלו שרוצים חוף שקט.

ראה את המפה הבאה + המפות בראש העמוד.

אני מתאר כאן את האפשרויות העיקריות של לינה באי Phu Quoc.
(או ראה את כל המלונות באי).

אופציה 1 : העיר הראשית של האי, Duong Dong

אתה יכול לבחור לחיות כאן כדי להיות קרוב לחיי הלילה העיקריים הזמינים על האי (שוק הלילה) וכדי להיות ליד מסעדות. זוהי גם עיר וייטנאמית אמיתית ולא אתר תיירותי מלאכותי.

זה נוח להישאר כאן אם אתה לא רוצה לשכור קטנוע. ישנם חופים במרחק הליכה.
שים לב שהמלונות הטובים של האי לא נמצאים בעיר הזאת. בעיר ישנם בעיקר מלונות קטנים וחסכוניים.

אבל ישנו מלון אחד יוקרתי הנקרא Seashells Hotel and Spa

הוא ממוקם במרחק הליכה למקדש אשר על שפת הים וגם לשוק הלילי.

אפשר גם לבחור מלון בדרום העיר, היכן שמתחיל “Long Beach”. אתה תהיה עדיין במרחק הליכה לשוק הלילי.

למשל המלון : Ngoc Chau Hotel

יש למלון נוף לים

והוא קרוב מאד ל- Long beach.

למלון יש חתול שאוהב לשבת בתוך המעלית, מסיבה כלשהי.

ראה מלונות בעיר הראשית Duong Dong אשר באי Phu Quoc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אופציה 2 : Long Beach (דרומית לעיר Duong Dong)

זהו החוף העיקרי של האי וזהו האזור שבו רב התיירים לנים. אורך החוף הוא כ- 3 ק״מ וישנם לאורכו הרבה מלונות ו- resorts.  ה- resorts ממוקמים ממש על המים והמלונות החסכוניים מעט פנימה, לכוון הכביש.

ישנם כמה יתרונות בלינה באזור Long Beach :

 1. החוף ארוך. אפשר ללכת על החול כשעה, מקצה לקצה.
 2. אתה תראה עוד אנשים הולכים על החוף.
 3. אפשר לשתות Cappuccino באחד מהמלונות על החוף.
 4. ישנן מסעדות עם אוכל מערבי לאורך הכביש ובמלונות.
 5. חיי הלילה העיקריים של האי הם לאורך Long Beach ובעיר הראשית Duong Dong.
 6. מיקום מרכזי באי וגם רק 10 ק״מ משדה התעופה.

חיסרון :

אם אתה חולם על חוף שקט ומבודד, זה לא המקום. ישנם גם חופים יפים יותר על האי.

ראה מלונות ב- Long Beach אשר באי Phu Quoc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אופציה 3 : Ong Lang Beach (צפונית לעיר Duong Dong)

החוף ממוקם כ- 7 ק״מ צפונית מהעיר הראשית Duong Dong. האווירה כאן היא כמו של כפר שקט.

אין כאן כמעט מלונות יוקרתיים, אלא מלונות קטנים ו- Bungalows (אבל ראיתי בנייה…). ישנן מסעדות עם אוכל מערבי וחוף הים הוא נפלא, אחד מהטובים ביותר על האי.

ראה מלונות ב- Ong Lang Beach אשר באי Phu Quoc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אופציה 4 : ליד אחד מפארקי השעשועים

יש באי 2 קבוצות של אטרקציות תיירותיות שבהן בוודאי תרצה לבקר. האחד נמצא בתחתית האי והשני בחלק העליון. מסביב לאטרקציות הללו, יש הרבה מלונות. אז, אתה יכול לבחור ללון כאן במקום לנסוע בבוקר.

אטראקציה 1 : בדרום האי, הרכבל – Sun World Park. הרכבל המפורסם שלוקח לאי הקטן Hon Thom. הנוף מהרכבל מאד מרשים ולכן זהו ביקור חובה בזמן ביקור ב- Phu Quoc. מסביב לתחנת הרכבל נבנתה עיר איטלקית מלאכותית, עיר כמו בחוף Amalfi אשר באיטליה.

ראה מלונות ליד תחנת הרכבל אשר באי Phu Quoc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אטראקציה 2 : בצפון האי. יש כאן 3 אטרקציות תיירותיות. האחד הוא ה- Safari הנפלא, השני הוא פארק בסגנון דיסנילנד בשם VinWonders והשלישי היא עיר מלאכותית בסגנון וונציה, איטליה. גם במקרה הזה נבנו מלונות מסביב.

ראה מלונות ליד פארק VinPearl אשר באי Phu Quoc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אופציה 5 : באחד מה- ״resorts״ היוקרתיים

ישנם באי Phu Quoc מפרצים מאד יפים שתפוסים בידי מלונות יוקרה. מלונות אלו מגבילים את הכניסה לחופים שלהם, אז אם תרצה להנות מהחופים האלו תצטרך ללון במלון. בדרך כלל המלונות האלו נמצאים בפינות מרוחקות על האי ואתה נסמך על השירותים שלהם בשביל הארוחות והסעות למקומות שונים.
לפעמים המלונות האלו מופיעות כגוש ולפעמים מלון בודד.

גוש אחד של מלונות יוקרה הוא ב- Khem beach (פינה תחתונה, ימנית של האי). מלון Marriott נמצא כאן, בית היתר.

ראה מלונות באזור Khem Beach אשר באי Phu Quoc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

שים לב ל- Premier Village hotel אשר נמצא במפרץ מאד יפה בתחתית האי (הם ממש מגבילים את הכניסה ללא אורחי המלון).

החלק הדרומי של Long Beach (דרומית לשדה התעופה, צד שמאלי של האי) מלא במלונות גדולים כמו InterContinental Puo Quoc.

החוף כאן רחב ומאד נעים

בחלק הצפוני, שמאלי של האי אפשר למצוא את :

Chez Carole Beach resort עם חוף מאד יפה ומבודד. לא רחוק נמצא Green Bay resort.

למלון Nam Nghi hotel יש גישה לאי הפצפון Rock island.

Mövenpick Resort Waverly הוא מלון ענק בחוף מבודד.

כדי למצוא מלונות יוקרה באי השתמש במפה ובפילטרים. אחרי שאתה מקליק וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אופציה 6 : חוף שקט באי

אתה אולי תופתע, אבל ישנן עדיין פינות באי אשר אינן מנוצלות על ידי חברות בנייה ענקיות. במקומות אלה יש חופים שקטים ואירוח במחירים סבירים (“Home stay”, המנוהל על ידי משפחה).

הפינה העליונה, ימנית של האי היא כזו. למשל Local Beach

מנקודה זו, ישנו כביש חוף פנורמי, לכוון דרום, עם הרבה קילומטרים של חופים. החופים כאן הם מבודדים ושקטים.

ראה מלונות באי Phu Quoc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

איך האקלים באי Phu Quoc ?

כמו בכל וייטנאם, גם באי Phu Quoc, ישנה עונה יבשה ועונה גשומה. גשום מאוד בחודשים מאי עד אוקטובר. בקשר לטמפרטורות, לא צריך לדאוג, תמיד חם. אתה צריך מיזוג אוויר בחדר המלון שלך.

להלן הטמפרטורות הממוצעות והגשמים באי Phu-Quoc :

חודש
מקסימום (C)
מינימום (C)
גשמים (mm)
ינואר 30 22 34
פברואר 31 23 29
מרץ 32 25 54
אפריל 32 25 149
מאי 31 26 298
יוני 30 25 413
יולי 30 25 418
אוגוסט 29 25 546
ספטמבר 29 25 473
אוקטובר 30 24 387
נובמבר 30 24 169
דצמבר 30 23 59

כיצד לנוע באי Phu Quoc ?

עם קטנוע שכור

אם יש מקום בדרום מזרח אסיה שבו אתה צריך קטנוע, זה בדיוק כאשר אתה נמצא על אי. לכל התושבים באי Phu Quoc יש קטנוע וכל התיירים (שיכולים לנהוג) משיגים אחד מהיום הראשון.

מחיר השכירות הוא בערך אותו הדבר בכל וייטנאם: 150,000 דונג ליום. אפשר לשכור את הקטנוע מהמלון, ובמקרה זה הם פשוט יביאו לך אחד מסוכנות מחוץ למלון. אם תשכור אותו מהמלון, יתכן שלא יבקשו ממך להשאיר את הדרכון כערבון (בסוכנות, יבקשו).

מצב הכבישים באי Phu Quoc הוא טוב מאד, אלא אם כן תבחר דרכי עפר, כמו שאני עשיתי לעיתים.

שים לב לשדה התעופה הישן בקרבת העיר המרכזית. זה נחמד לנסוע עם הקטנוע במסלול ולדמיין שאתה מטוס.

כמובן ששדה התעופה אינו פעיל יותר.

מלבד הקטע הכיף שבקטנוע, יש את עניין הבטיחות. הנהגים על האי נוהגים כמו משוגעים. הרכבים הגדולים נוטים לנסוע לעתים קרובות במסלול הנגדי כדי לעשות עקיפה אינסופית (נראה שבוייטנאם ככל שהרכב שלך גדול יותר, כך יש לך יותר זכויות על הכביש). אני הייתי עד לתאונת דרכים קשה בין מונית לקטנוע. אני לא יודע מי גרם לתאונה כי הגעתי 1 דקה מאוחר יותר, אבל 2 הרוכבים מהקטנוע שכבו חסרי הכרה והם פונו במונית רגילה ולא באמבולנס. היה מאד זהיר.

עם מונית

יש מספיק מהם, ב- Phu Quoc. אם אין לך קטנוע או שיש איתך מזוודות, תצטרך להשתמש במונית. נסיעה מהעיר הראשית Duong Dong ועד לשדה התעופה, יכול לעלות 150,000 דונג, זאת נסיעה של כ -10 ק”מ.

אחד מחברות המוניות נקרא “Cheap Taxi”. שם מגניב.

עם Grab (זה כמו Uber)

כן, זה פועל כעת באי Phu Quoc. אתה יכול להזמין רכב או אופנוע דרך אפליקציית הסמארטפון Grab.

באוטובוס

יש עכשיו אוטובוסים יפים (צבע ירוק) שנוסעים בכבישים הראשיים של האי Phu Quoc. הם עוברים בנמל התעופה, בנמל ובעיר הראשית Duong Dong. האוטובוסים מופעלים על ידי החברה הפרטית של פארק השעשועים בצפון האי (VinWonders). זה שירות חינמי (בזמן שאני כותב). אתה יכול לראות פרטים על הקווים באתר האינטרנט שלהם (והאפליקציה) Vinbus.

בטיול מודרך

ישנם טיולים מאורגנים לאטרקציות של האי. שאל במלון שלך או הזמן אונליין.

ברגל

אתה יכול לנוע ברגל בשכונה שלך (חוף) אבל לא כדי לבקר את כל האי. אם אתה גר בעיר הראשית, יש לך יותר אפשרויות בהליכה ברגל.

מה לאכול באי Phu Quoc ?

עד לא מזמן, האי Phu-Quoc לא היה יעד תיירותי פופולרי ולא היה מזון מערבי זמין. עכשיו המצב השתפר אבל זה רחוק ממה שאפשר למצוא בסייגון, האנוי או הוי-אן. אין הרבה expatriates אשר פתחו מסעדה באי ואם יש, הם לא ממוקמים בעיר הראשית “Duong Dong”, אלא ב- “Long Beach'”, החופים מדרום לעיר.
בתמונה, אתה יכול לראות פיצה שאכלתי בעיר Duong Dong. כן, יש צ’יפס על הפיצה שלי. איטלקי לא היה מאשר כזה דבר.

אני התרכז כאן באופציות המערביות על האי, כי אם אתה מעוניין בתפריט וייטנאמי, זה זמין בכל מקום.

נתחיל עם לחם טוב. זה מאד קשה למצוא לחם טוב על האי הזה (אם הסטנדרטים שלך גבוהים בנושא).

במזל גדול, ישנו על האי אופה גרמני שמכין לחמים מעולים וגם Pretzels. הוא ממוקם 2.5 ק״מ דרומית לעיר, ב- Long Beach. זה נקרא Hardy’s German Bakery & Cafe.

הוא גם מכין עוגות טובות כמו שטרודל תפוחים !

אם אתה מחפש את הפיצה הטובה ביותר הזמינה על האי, נראה שזה The Home Pizza.

ישנן גם כמה מסעדות הודיות על האי. בינהן Ganesh Indian. רק 1 ק״מ דרומית לעיר הראשית.

אם אתה לא צמחוני, אתה יכול לאכול דברים מהסוג הזה, בשוק הלילה, בעיר הראשית Duong Dong.

אם אתם גר בחלקים מבודדים על האי, אתם תלוי בעיקר במסעדה של המלון.

שים לב שאין Mc Donald’s ודומיו על האי, אבל באופן מוזר ישנו Burger King אחד ליד שערי העליות למטוס, בשדה התעופה.

בקשר לקפה : ישנן מעט מאד מכונות Cappuccino על האי. אתה בדרך כלל מקבל קפה בסיגנון וייטנאמי וצריך לחכות כ- 10 דקות שכל הטיפות יפלו לתוך הכוס שלך.

מה לקנות באי Phu Quoc ?

פנינים מאד פופולרים על האי.

הם נמכרים בכל מקום והם יפים מאד.

ישנם גם כמה מרכזי תצוגה על האי, למשל long beach pearl center.

במרכזי התצוגה האלה ישנם גם הסברים על חוות גידול הפנינים, סמוך לים. במקרה הזה החוות נמצאות באי הפצפון Hon-Thom. אפשר גם לקנות פנינים במרכזי התצוגה, כמובן.

גם בשוק הלילי של העיר הראשית, מוכרים פנינים.

אני לא מומחה לתכשיטים ופנינים ולא יכול ליעץ לך איזה שרשרת לקנות, אני רק יודע שהם מאד יפים.

עוד מוצר שמאד פופולרי על האי ובמיוחד בשוק הלילי הוא בוטנים מסוכרים בטעמים שונים.

הם מיוצרים ע״י 2 צרפתים שהם מתחרים עסקיים.

ישנם הרבה טעמים והם מאד טובים. אפילו הוייטנאמים אוהבים את המוצר הזה, לא רק תיירים.

היכן לצאת בערב באי Phu Quoc  ?

חיי הלילה המרכזיים הוא השוק הלילי בעיר הראשית Duong Dong וכן לאורך Long Beach שבו הכביש מלא במסעדות, ברים ומסגים.

אופציה 1 : שוק הלילה בעיר הראשית Duong Dong

שוק הלילה, בעיר

זהו המקום הנכון להיות בו בערב. יש המון מזון ואווירה נחמדה.

אפשר לשתות מיץ טבעי באחד מבתי הקפה ולצפות באנשים שעוברים.

בקצה השוק הלילי, ישנה תעלת מים יפה.

הרבה מאכלי ים בשוק הזה עם יצורים משונים.

מקדש Dinh Cau ליד הים, בעיר Duong Dong

מקום נחמד בערב. ממוקם ממול לים.

וליד המקדש ישנו שובר גלים, שאפשר ללכת עליו

הנוף מהמקדש :

טיילת נמל בעיר Duong Dong

מאד קרוב למקדש ישנה טיילת קטנה לאורך נמל דייגים.

אופציה 2 : לאורך Long Beach

הכביש מתחיל בעיר הראשית Duong Dong ויורד דרומה לאורך 3 ק״מ. לאורך הכביש הזה ישנם מסעדות, ברים ו- Massages. אם אתה מתקרב לקו המים ישנם מספר מלונות שמארגנות מסיבות מול הים עם מוזיקה רועשת ואלכוהול.

אופציה 3 : השכונה שבה אתה גר על האי

אם אתה גר במקום מבודד אז אתה תלוי במלון שלך בשביל המשקאות הליליות. במקום כמו Ong Lang Beach ישנן יותר אפשרויות.

המשך לעמוד 2 – מה לבקר באי Phu Quoc ?  

עוד על וייטנאם :

  על תאילנד :

עוד דברים :

אם מצאת פרטים לא נכונים בעמוד, כמו למשל מסעדה שסגרה או נהר גדול שעבר מקום, אנא כתוב לי ב- צור קשר.

alienviet