Ninh Binh וייטנאם – היכן ללון ? מה לבקר, תחבורה – עמוד 1

Ninh Binh – אוריינטציה – מפות

מפה 1 – מרחק מ- Hanoi

מפה 2 – אטרקציות עיקריות

מפה 3 – מפה אינטראקטיבית: אטרקציות תיירותיות + תחבורה

 1. נקודות באדום: תחנת רכבת + תחנת אוטובוס
 2. נקודות בכחול: אטרקציות תיירותיות עיקריות
 3. נקודות בירוק: + אטרקציות תיירותיות
 4. נקודות באפור: + אטרקציות תיירותיות
 5. נקודות בצהוב: אטרקציות במרכז העיר (חיי לילה)

איך Ninh Binh ?

אחד המקומות המדהימים ביותר בוייטנאם. נופים נהדרים. התבונן בתמונות בעמוד זה ובעמוד הבא כדי לקבל מושג.

Ninh Binh הוא אזור גדול עם אגמים, נהרות והרים. ההרים נראים כמו סלעים ענקיים ולא כמו הרים טיפוסיים. יש המכנים את Ninh Binh כ- Halong Bay על היבשה מכיוון שנוף הרי-הסלע דומה לזה שב- Halong Bay.

Ninh Binh הוא השם של העיר אך האטרקציות ממוקמות מחוצה לה ולכל מקום יש את השם שלו (ראה האטרקציות בעמוד הבא). העיר עצמה לא מעניינת, אלא רק החלק הצפוני שלה. למעשה רוב התיירים לא נשארים ללון בעיר עצמה אלא על אגם Tam Coc (ראה היכן להישאר ללון).

קל מאוד להגיע ל- Ninh Binh מהעיר Hanoi, אתה יכול להיות שם בפחות משעתיים, ראה איך.

5 ימים זה מספר נוח של ימים על מנת לבקר ב- Ninh Binh. אם יש לך 2 ימים בלבד, זה יותר טוב מכלום.

כיצד להגיע ל- Ninh Binh ?

Ninh Binh ממוקמת כ- 100 ק”מ דרומית מ-Hanoi. קל להגיע ל- Ninh Binh מ-Hanoi במונית משותפת, רכבת, אוטובוס או מונית פרטית.

להגיע ל- Ninh Binh בטיסה

אין שדה תעופה ב- Ninh Binh. צריך לנחות ב-Hanoi ואז להמשיך ל-Ninh Binh במונית משותפת, רכבת, אוטובוס או מונית פרטית. שדה התעופה של Hanoi ממוקם 25 ק”מ מצפון ל-Hanoi ו-Ninh Binh ממוקמת 100 ק”מ מדרום ל-Hanoi, אז אתה כנראה תעדיף להישאר לילה אחד ב-Hanoi לפני להמשיך ל-Ninh Binh. אם אתה רוצה להגיע ישירות משדה התעופה ל-Ninh Binh (מבלי לעבור דרך מרכז Hanoi), תוכל לקחת מונית פרטית, הנסיעה תארך כשעתיים. אתה יכול לנסות לשאול בשדה התעופה אם יש תחבורה ציבורית, בזמן הנחיתה. הרכבת לא מגיעה לשדה התעופה של Hanoi.

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת ואוטובוס בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.
המיקום של שדה התעופה ב- Hanoi וכיצד להגיע לעיר Hanoi :

ראה זאת בעמוד Hanoi – תחבורה.

מ- Hanoi ל- Ninh Binh :

אופציה 1: במונית משותפת – Limousine

הדרך הקלה ביותר להגיע ל-Ninh Binh מ-Hanoi. זה לוקח רק 1.30 שעות (לעומת כמעט 3 שעות ברכבת). המושבים מרווחים ונוחים. הם אוספים אותך מהמלון ומורידים אותך במלון החדש שלך. הם יכולים גם להוריד אותך באגם Tam Coc, המקום שאתה כנראה לן.
שאל בקבלה במלון שלך והם יסדרו לך מושב, או הזמן אונליין.

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת ואוטובוס בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.

אופציה 2: ברכבת

כן, ישנה תחנת רכבת ב-Ninh Binh. הנסיעה מ-Hanoi אורכת שעתיים וחצי (כך שזה לוקח יותר זמן מהמוניות המשותפות). הרכבת נוחה, אפשר לבחור מושב רך או אפילו מיטה. יש רק 1 או 2 רכבות ביום לכל כיוון. זו אותה הרכבת שנוסעת במסלול Saigon-Hanoi, כך שאפשר להגיע גם מנקודות אחרות בווייטנאם (מ-Hue למשל).
ברכבת מוכרים הרבה אוכל ואפילו תירס חם !

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת ואוטובוס בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.
המיקום של תחנת הרכבת ב- Ninh Binh וכיצד להגיע לעיר (או לאגם Tam Coc):

תחנת הרכבת ממוקמת כ –2 ק”מ ממרכז העיר של Ninh Binh ו –8 ק”מ מאגם Tam Coc.

המיקום של תחנת הרכבת ב- Hanoi וכיצד להגיע לתחנה ממרכז העיר Hanoi :

ראה זאת בעמוד Hanoi – תחבורה.

אופציה 3: אוטובוס ציבורי

אפשר לקחת אוטובוס מהתחנה המרכזית הדרומית של Hanoi בשם “Giat Bat” (או מעיר וייטנאמית אחרת). בניגוד לחברת אוטובוסים פרטית, אוטובוס ציבורי לא יוריד אותך במלון שלך.

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת ואוטובוס בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.
המיקום של תחנת האוטובוס המרכזית ב- Ninh Binh וכיצד להגיע לעיר (או לאגם Tam Coc):

תחנת האוטובוס ממוקמת כ –1 ק”מ ממרכז העיר ו –8 ק”מ מאגם Tam Coc.

המיקום של תחנת האוטובוסים המרכזית הדרומית של Hanoi  בשם “Giat Bat” וכיצד להגיע אליה מהעיר Hanoi :

ראה זאת בעמוד Hanoi – תחבורה.

אופציה 4: אוטובוס של חברה פרטית

זה כמו המונית המשותפת (Limousine) שהוזכרתי קודם, אבל מדובר באוטובוס גדול. החברה יכולה לאסוף אותך מהמלון ולהוריד אותך במלון החדש שלך.

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת ואוטובוס בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.

אופציה 5: מונית רגילה

ממרכז Hanoi : מרחק של כ -100 ק”מ. 1.30 שעות נסיעה.
משדה התעופה של Hanoi : מרחק של כ -120 ק”מ. שעתיים נסיעה.

 • אפשר להזמין כרטיס טיסה, רכבת ואוטובוס בתוך וייטנאם, דרך האתר Baolau או 12Go Asia. בחר את עיר המקור ו- עיר ההגעה ותראה את כל סוגי התחבורה ליעד.

אופציה 6: קטנוע שכור

למה לא ? זה רק 100 ק”מ ואתה יכול לעצור במקומות בדרך, כמו ב- Perfume Pagoda.

היכן ללון ב-Ninh Binh? – בתי מלון

ראה המפה הבאה :

ישנן 2 אפשרויות עיקריות. הראשונה היא להישאר ללון בעיר Ninh Binh והשניה ללון סביב אגם Tam Coc. רוב התיירים מעדיפים ללון סביב האגם מכיוון שהוא מיוחד ויפה והעיר Ninh Binh לא.

אופציה 1: מלון סביב אגם Tam Coc

התבונן במפה הבאה, הכוללת את האגם Tam Coc:
(אפשר גם לראות במפה האינטראקטיבית מעל)

האגם וסביבתו הוא אזור יפה מאוד ויש כאן מאות מלונות ואירוח ביתי (home stay).

אם תישאר ללון כאן (כמו רוב התיירים), אתם תהיה במרחק הליכה לנקודת העלייה לסירות בשביל שייט באגם Tam Coc וגם תוכל לעשות טיולים רגליים עד למקדש Thai Vi.

ברחוב הראשי יש הרבה מסעדות וקצת חיי לילה.

האגם ממוקם כ -8 ק”מ מהעיר Ninh Binh. אם תגיע מ-Hanoi במונית שיתופית לימוזינה, הם יורידו אותך ישירות על האגם. אם תגיע מ-Hanoi ברכבת, תצטרך לקחת מונית מתחנת הרכבת (שנמצאת בעיר, ראה במפות).

ראה מלונות סביב אגם Tam Coc. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אופציה 2: מלון בעיר Ninh Binh

כפי שכבר אמרתי, רוב התיירים לא נשארים לישון בעיר כי האגם של Tam Coc הוא אופציה הרבה יותר יפה. העיר Ninh Binh עמוסה ולא מעניינת ואין חיי לילה.

ובכל זאת, ישנם הרבה מלונות בעיר וייתכן שתעדיף להישאר בעיר על מנת להיות בסביבה וייטנאמית אותנטית ולא בסביבה מאוד תיירותית, כמו זה של אגם Tam Coc.
למשל יש את המלון Momali, שהוא חדש ולא רחוק מתחנת הרכבת, רק 1 ק”מ (הלכתי ברגל עד אליו).

ראה מלונות בתוך העיר Ninh Binh. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

אופציה 3: ללון ליד אחת האטרקציות לביקור

הנוף באזור Ninh Binh מאד יפה. יתכן שתעדיף ללון ליד אחת האטרקציות לביקור. במקרה כזה, לא תהיה לצד הרבה תיירים (כמו באגם Tam Coc). למשל יש מלון במתחם פגודת Bai Dinh. המלון נקרא מלון Bai Dinh.

ראה מלונות מסביב ל- Ninh Binh. אחרי שאתה מקליק על הקישור וממלא את התאריך, חפש את סמל המפה. זוהי דרך מצוינת לחפש את המלון המתאים. דרך המפה אפשר לראות במיידי את מחירי המלונות ואת הציון שנתנו המבקרים.

איך האקלים ב- Ninh Binh ?

פחות או יותר כמו ב-Hanoi, שתי הערים במרחק של רק 100 ק”מ זו מזו.
כמו בכל וייטנאם, גם ב-Ninh Binh ישנה עונת גשמים מחודש מאי ועד אוקטובר.
אני ביקרתי ב-Ninh Binh בחודש נובמבר, היה גל של קור והידיים שלי היו קפואות על הקטנוע השכור. היו כנראה 10 מעלות צלזיוס, אבל בנסיעה על קטנוע מרגישים יותר קור, כמובן.

להלן הטמפרטורות הממוצעות וגשמים ב- Ninh Binh :

חודש
מקסימום (C)
מינימום (C)
גשמים (mm)
ינואר 21 14 20
פברואר 21 15 37
מרץ 23 17 43
אפריל 28 21 69
מאי 32 24 182
יוני 33 26 198
יולי 33 25 257
אוגוסט 33 26 324
ספטמבר 31 25 405
אוקטובר 30 22 150
נובמבר 26 19 58
דצמבר 23 16 28

איך לנוע ב- Ninh Binh – התחבורה

עם קטנוע שכור

Ninh Binh הוא אחד מאותם המקומות שבהם קטנוע שכור הוא האופציה הטובה ביותר בכדי לבקר באזור. האטרקציות לא רחוקות ממרכז העיר (10 עד 20 ק”מ), הכבישים באיכות טובה והנוף מרשים. תעריף השכירות הוא כ -150,000 Dong ליום (נסה לקבל הנחה אם אתה שוכר למספר ימים). המלון שלך יכול לספק לך קטנוע ובמקרה זה אינך צריך להשאיר את הדרכון שלך.
הבנזין זול מאוד: מיכל מלא סביב 50,000 Dong.

הבטיחות עם הקטנוע

למרבה הצער, סטנדרטי הבטיחות בכבישי וייטנאם אינם טובים. ישנם פי 5 יותר הרוגים בתאונות דרכים בווייטנאם בהשוואה לאירופה.
באחת הפעמים, באזור Ninh Binh, נכנסתי עם הקטנוע למנהרה חשוכה ובשנייה האחרונה ראיתי מולי כמה פרות.
היזהר מאוד בנהיגה. היה מוכן להתנהגות שונה של הנהגים. שים קסדה. נסה לקבל קטנוע טוב (הבלמים חשובים …). אני קיבלתי מהמלון שלי קטנוע ללא אורות אחוריים וביקשתי להחליף אותו. הפעם קבלתי קטנוע ללא “אורות בלמים” וללא הדלק שמילאתי קודם.
בנוגע לנושא רישיון האופנוע בווייטנאם תוכל לקרוא בעמוד הראשי של האתר.

במונית רגילה או במונית  “Grab” (אפליקציה)

ישנן כמובן מוניות רגילות ב-Ninh Binh. האפליקציה Grab פועלת להזמנת מכונית ולא להזמנת קטנוע (מונית רגילה מגיעה ולא רכב פרטי כמו בסייגון).
ראה את מה שכתבתי על Grab בעמוד התחבורה של סייגון.

עם קטנוע-מונית

אנשים פרטיים עשויים לפנות אליך ברחובות Ninh Binh, ולהציע לך הסעה. “Grab קטנוע” לא מתפקד ב-Ninh Binh (נכון לכתיבת שורות אלה).

ברגל

אם אתם לן סביב אגם Tam Coc, תוכל לבקר בכמה אטרקציות סמוכות ברגל.

בטיול מאורגן

אם תצא לטיול מאורגן לאטרקציות של Ninh Binh, הם ידאגו לתחבורה. שאל במלון שלך או הזמן און-ליין.

מה לאכול ב- Ninh Binh ?

אם אתה אוהב אוכל וייטנאמי, אז  יש לך אין סוף אפשרויות בכל מקום, אבל אם אתה רוצה אוכל מערבי זה כבר יותר קשה. יש את המסעדות שמסביב לאגם Tam Coc (שם כנראה ממוקם המלון שלך) שפונות לתיירים, אך הבעלים הם וייטנאמים והפיצה לא תמיד הטובה ביותר.
יש בכל זאת באגם Tam Coc מסעדה זרה אותנטית. זו מסעדה הודית עם אוכל מעולה, קוראים לה Aroma. אכלתי שם כמה פעמים, ארוחות צמחוניות וזה תמיד היה טוב ונקי מאד. בתמונה רואים את הקינוח ההודי המאד מתוק, הטיפוסי.

גם ה-Tali (ארוחה עסקית) הצמחונית הייתה טובה מאוד:

אפשרות מערבית נוספת היא ב- Chookie’s. הם ממוקמים במרחק הליכה מתחנת הרכבת בעיר Ninh Binh, כך שאם תגיע רעב מ-Hanoi ברכבת, תוכל ללכת לשם ישירות לאכול.
יש להם פיצות ופסטה וסלטים.

המסעדה נמצאת בגן גדול, מקום נחמד מאוד.

אם אתם צמחוני כמוני, יש את מסעדת Loving Hut במרכז העיר Ninh Binh. זוהי רשת ארצית של מסעדות טבעוניות עם אוכל וייטנאמי. בתמונה רואים “מרק בקר צמחוני”.

אם אתה לא צמחוני אז יש את החיה המסכנה הזו, הנמכרת בכל פינה.

וישנם קונים.

מה לקנות ב- Ninh Binh ?

שום דבר

היכן לצאת בערב ב- Ninh Binh ?

הבט במפה הבאה :

חיי הלילה העיקריים הם היכן שישנם תיירים, כלומר סביב אגם Tam Coc. אפשר לשתות קוקטייל או בירה באחד מה- “Home stay” “או ברחוב הראשי. Ninh Binh הוא לא מקום לדיסקוטקים.

באשר לעיר Ninh Binh עצמה : למרבה הצער, העיר הולכת לישון בשעה 22:00, אין חיי לילה. אפשר למצוא בר מבודד לשתיית בירה (אולי בבית מלון גדול), אך לא ריכוז של חיי לילה.

ובכל זאת, בחלק הצפוני של העיר, ישנה תעלת מים יפה ומונומנטים מוארים ובערבים כמה מוכרים מארגנים כסאות פלסטיק קטנים ואפשר להזמין מהם שתייה. זה לא ממשיך מאוחר מדי. אתה יכול לראות את המיקום במפות למעלה. המקום מסומן בסמל צהוב במפות.

המשך לעמוד 2  – מה לבקר ב- Ninh Binh

עוד על וייטנאם :

  על תאילנד :

עוד דברים :

אם מצאת פרטים לא נכונים בעמוד, כמו למשל מסעדה שסגרה או נהר גדול שעבר מקום, אנא כתוב לי ב- צור קשר.

alienviet